Piloxing

W dzisiejszym poście chciałabym przybliżyć temat zajęć fitness o nazwie – piloxing, w których uczestniczę już od dłuższego czasu, przynajmniej raz w tygodniu. Jeżeli jesteście ciekawi na czym polega trening, jak wykonywać ćwiczenia, a także jakie efekty można uzyskać zapraszam do dalszego czytania. A może słyszeliście już o tej formie ćwiczeń?

Piloxing stanowi niezwykle ciekawe połączenie boksu, pilatesu na stojąco i tańca, w tym także baletu. Zajęcia opierają się na zasadach treningu interwałowego i trwają około godziny. Podczas treningu wykorzystuje się specjalne rękawice, z obciążeniem ważące około 250g, które zwiększają intensywność treningu i pomagają pięknie wyrzeźbić ramiona. W tym miejscu należy wspomnieć, że rękawice nie są obowiązkowe i można je zdjąć w każdym momencie ćwiczeń, gdy tylko poczujemy się niekomfortowo. Trening można wykonywać na bosaka, w skarpetkach antypoślizgowych lub oczywiście w butach sportowych, jak komu wygodniej.

Piloxing prowadzony jest przy dźwiękach dynamicznej muzyki i zaczyna się oczywiście od porządnej rozgrzewki. Następnie naprzemiennie wykonujemy kombinacje bokserskie – wszelkie wymachy, ciosy rękami, wykopy, angażowanie mięśni brzucha, po czym ćwiczenia taneczne, aż w końcu nieco spowalniamy przechodząc w fazę pilatesu z elementami baletu. W tej fazie wykonujemy łagodne figury, które pomagają nam nie tylko wymodelować i ujędrnić sylwetkę, ale także uelastycznić mięśnie i popracować nad równowagą, gracją oraz świadomością swojego ciała.

Zalet wynikających z piloxingu jest oczywiście całe mnóstwo, od poprawy i wzmocnienia kondycji całego ciała, poprawy elastyczności mięśni, poprzez zwiększenie wydolności organizmu, usprawnienie krążenia krwi, lepsze samopoczucie i świadomość własnego ciała, aż do wymarzonej utraty zbędnych kilogramów. Warto wspomnieć, że zajęcia wzmacniają także wewnętrzną siłę i poczucie kobiecości, a ponadto pomagają w wyzbyciu się stresu, wszystko za sprawą połączenia treningu z doskonałą zabawą przy dźwiękach skocznej i tanecznej muzyki.

Podsumowując, piloxing zachwycił mnie już po pierwszych zajeciach, na których nie tylko świetnie się bawiłam, ale także porządnie zmęczyłam, o czym mięśnie przypominały mi jeszcze przez kilka następnych dni! Zainspirowała mnie także nasza pełna pasji instuktorka, której rozpierająca energia i uśmiech niesamowicie motywowały i dawały siłę do działania przez całe zajęcia. Bardzo istotne jest to, że z każdego treningu wynosi się nie tylko wspaniały humor, ale także coraz to lepszą kondycję i mnóstwo motywacji do dalszego dbania o zdrowie.

Polecam tą ciekawą i zróżnicowaną formę ćwiczeń każdemu i początkującym, i zaawansowanym, naprawdę warto! Do usłyszenia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s